Jak podnieść wartość mieszkania na wynajem?

9 września 2021

Wynajem mieszkania to idealny sposób na dodatkowy, comiesięczny przychód. Oczywiście, każdy właściciel chce jak najlepiej zaprezentować swój lokal i wynegocjować najlepszą cenę. Jak podnieść wartość mieszkania i zapewnić sobie większe przychody z wynajmu? Czy sposób, w jaki prezentowane jest mieszkanie ma realny wpływ na jego wartość na rynku? Dlaczego warto przygotować mieszkanie przed wrzuceniem ogłoszenia do sieci? Przygotowanie mieszkania na wynajem to pierwszy krok do sprawnego wynajmu. Czego dowiesz się z naszego poradnika?

 • Czy warto naprawić awarie w mieszkaniu?
 • Jak urządzić mieszkanie na wynajem?
 • Dlaczego dobre zdjęcia mieszkania to połowa sukcesu?

Nie wiesz, jak zabrać się za wynajem mieszkania? Dowiedz się wszystkiego o zarządzaniu najmem!

Czy remont podniesie wartość mieszkania?

Zanim w mieszkaniu pojawi się potencjalny najemca, trzeba zadbać o dokręcenie poluzowanej klamki, naoliwienie skrzypiących zawiasów czy uszczelnienie przeciekającego kranu. Takie drobne niedociągnięcia mogą skutecznie zniechęcić do wynajęcia lokalu. Wiele napraw można wykonać samemu, niewielkim nakładem kosztów. Jeśli właściciel dysponuje wolnym czasem i środkami, warto przeprowadzić szybki remont w mieszkaniu. Zaszpachlowanie ubytków i niedoskonałości na ścianie czy suficie poprawi wygląd całego pomieszczenia. Odmalowanie ścian da poczucie świeżości oraz czystości.

Pamiętaj, że dla wielu potencjalnych najemców sprawny sprzęt AGD jest tak samo ważny, jak schludny wygląd mieszkania. Postaraj się, aby na pierwszym spotkaniu z najemcami zmywarka lub pralka działały bez najmniejszego zarzutu.

Jak urządzić mieszkanie na wynajem, aby podnieść jego wartość?

Oprócz zadbania o wnętrze, trzeba upewnić się czy na zewnątrz mieszkanie też dobrze się prezentuje. Odrapane lub pobrudzone drzwi i framuga, a także zniszczona wycieraczka, nie zachęcają do wejścia. Odmalowanie drzwi czy kupienie nowej wycieraczki nie musi dużo kosztować, a na pewno zrobi dobre pierwsze wrażenie. Podczas urządzania mieszkania warto wziąć pod uwagę, że najemcy mogą być w różnym wieku, mieć różny gust i pomysły na urządzenie mieszkania. W jaki wystrój warto celować?

 • Postaw na stonowane barwy;
 • Odkryj lepsze układy funkcjonalne poprzez przestawienie niektórych mebli;
 • Skorzystaj z dodatków sezonowych, aby dodać mieszkaniu dynamiczności.

Im bardziej uniwersalny wystrój, tym lepiej – większa szansa, że spodoba się potencjalnemu najemcy. Nie trzeba kupować wymyślnych lub ekstrawaganckich dekoracji. Czasem mniej znaczy więcej.

Porządek jest najważniejszy!

Elementami, na które od razu zwracamy uwagę po wejściu do mieszkania, są czystość i porządek. Przed zaprezentowaniem lokalu trzeba upewnić się, że pochowaliśmy wszelkie niepotrzebne przedmioty stojące na szafkach czy podłodze, które sprawiałyby wrażenie zagracenia. Mieszkanie należy wywietrzyć. Meble oraz blaty trzeba wytrzeć z kurzu przy pomocy ściereczki i płynu o delikatnym zapachu. Podłoga powinna być umyta płynem dostosowanym do rodzaju powierzchni (drewno, panele, płytki).

Dobre zdjęcie podniesie wartość mieszkania

W ogłoszeniu o wynajem niejednokrotnie przykuwają uwagę stwierdzenia „słoneczne mieszkanie” lub „jasny i przestronny pokój”. Jeśli pomieszczenie ma okna od północy i naturalnie jest ciemne, trzeba zrezygnować z żaluzji w oknach i ciężkich kotar. Najbardziej sprawdzą się delikatne zasłony w jasnych kolorach. Warto dobierać też odpowiednie oświetlenie – lampy powinny mieć klosze rozpraszające światło, a nie skupiające w jednym punkcie. W wypadku pomieszczeń jasnych można zdecydować się na grubsze zasłony i mniejszą ilość punktów świetlnych.

Umiejętne robienie zdjęć

Wybranie odpowiednich zdjęć, które mają trafić na portal z ogłoszeniem o wynajem, to połowa sukcesu. Umiejętne zaprezentowanie lokalu może przyciągnąć uwagę wielu osób. Aby zdjęcie dobrze wyglądało, trzeba zadbać o bardzo dobre oświetlenie, odpowiedni kąt ustawienia aparatu oraz poprawne rozłożenie kompozycji. Jeśli ktoś nie ma doświadczenia w fotografii, warto skorzystać z pomocy profesjonalisty.


Kontakt z nami

W sprawie przejęcia lokalu jesteśmy dostępni codziennie od 9, do 16. Możliwa jest zdalna rozmowa Skype.

Dane informacyjne


 • Telefon (w dziale "kontakt")
 • E-mail (w dziale "kontakt")
 • NIP 6462860237
 • REGON 241635789
 • Adres Stanisławowska 47
 • Kod i miasto: 54-611, Wrocław